כיצד בודקות מעבדות המזון מזהמים בבשר?

מעבדות מזון משתמשות בשיטות שונות כדי לבדוק מזהמים בבשר כדי להבטיח את בטיחותו לצריכה. מזהמים נפוצים כוללים חיידקים, טפילים, וירוסים, פטריות, שאריות כימיות וחומרים זרים. להלן כמה טכניקות מפתח המשמשות בבדיקת בשר:

 

בדיקות מיקרוביולוגית לבדיקת בשר

שיטות מבוססות תרבות:
מעבדות מזון משתמשות בצלחות אגר ובאמצעי גידול ספציפיים כדי לטפח ולזהות חיידקים כגון סלמונלה, Escherichia coli (E. coli), ליסטריה ואחרים.

שיטות מולקולריות:
תגובת שרשרת פולימראז (PCR) וטכניקות מולקולריות אחרות משמשות לאיתור וזיהוי חומר גנטי מפתוגנים. שיטות אלו רגישות ביותר ויכולות לספק תוצאות מהירות.

ניתוח כימי:

ניתוח שאריות: זה כולל איתור שאריות כימיות מתרופות וטרינריות, חומרי הדברה ומזהמים אחרים. הטכניקות כוללות כרומטוגרפיה נוזלית בעלת ביצועים גבוהים (HPLC), כרומטוגרפיית גז (GC) וספקטרומטריית מסה.

בדיקת מתכות כבדות: ספקטרומטריית מסה פלזמה בשילוב אינדוקטיבי (ICP-MS) וספקטרוסקופיה אטומית (AAS) משמשות בדרך כלל לאיתור וכימות של מתכות כבדות כגון עופרת, כספית וקדמיום.

בדיקה גופנית:

בדיקת חומרים זרים: בשר נבדק ויזואלית לאיתור עצמים זרים כגון זכוכית, מתכת או פלסטיק. מערכות רנטגן עשויות לשמש גם כדי לזהות חומרים זרים בתוך מוצרי בשר.

בדיקות סרולוגיות:

Assay Immunosorbent מקושר אנזים (ELISA): זוהי טכניקה סרולוגית נפוצה המשמשת לאיתור נוגדנים או אנטיגנים. ניתן להשתמש בו כדי לזהות פתוגנים ספציפיים בבשר.

בדיקת DNA:

ברקוד DNA: ניתן להשתמש בשיטות מבוססות DNA כדי לאמת את מקור המין של מוצרי בשר ולזהות כל זיוף או תיוג שגוי.

בדיקה רדיולוגית:

גילוי קרינה: מעבדות מסוימות עשויות להשתמש בציוד לגילוי קרינה כדי לבדוק אם יש קרינה בבשר, שזו שיטה המשמשת להרוג חיידקים וטפילים.

ניתוח חושי:

ריח ומראה: לוחות חושים מאומנים עשויים להעריך את צבעו, הריח והמראה הכללי של הבשר כדי לזהות חריגות כלשהן.

בדיקת אלרגנים:

בדיקות אימונו: בדיקות אלו יכולות לזהות נוכחות של אלרגנים כמו גלוטן, סויה או אגוזים במוצרי בשר, מה שמבטיח עמידה בתקנות הסימון.

ניטור ובדיקות שוטפות חיוניים כדי להבטיח שמוצרי בשר עומדים בתקנים הרגולטוריים ובטוחים לצריכה. השילוב של טכניקות אלו מאפשר למעבדות להעריך באופן מקיף את בטיחות ואיכות הבשר.

 

מטרת הבדיקות השונות הנערכות במעבדות מזון לבשר

היא להבטיח את בטיחותם, האיכות והעמידה של מוצרי הבשר בתקנים הרגולטוריים, כל הבדיקות הללו תורמות ביחד להגנה על הצרכנים מפני סכנות בריאותיות פוטנציאליות הקשורות למוצרי בשר מזוהמים או מזוהמים.
בדיקות קפדניות והקפדה על תקני איכות ובטיחות עוזרים לבנות אמון וביטחון הצרכנים בשרשרת אספקת המזון.
מאמצים משותפים בתעשייה ובגופים הרגולטוריים מבטיחים חידוד מתמשך של פרוטוקולי בדיקה כדי להתמודד עם אתגרים מתעוררים, ממזהמים חדשים ועד איומים מיקרוביאליים מתפתחים. ככל שהסחר העולמי מתרחב, התקדמות אלו מחזקות את שיתוף הפעולה הבינלאומי, ומאפשרות החלפה חלקה של מוצרי בשר תוך שמירה על עמידה במסגרות רגולטוריות מגוונות.

בשר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

MYpharm

ברוכים הבאים לחנות שלנו! חנות פארם אונליין מקיפה ואיכותית ביותר. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:

בשר

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

 הפרעות במערכת הלעיסה: תסמינים, גורמים וטיפולים

מערכת הלעיסה, מנגנון מורכב הכולל את הלסתות, השיניים, השרירים, העצבים והמפרקים, ממלאת תפקיד מרכזי בחיי היומיום שלנו. מעבר לתפקידה הבסיסי בפירוק מזון ובהעברתו לוושט, מערכת זו חיונית לדיבור ולמראה הפנים הכללי שלנו. עם זאת, בדומה לכל מערכת מורכבת, היא פגיעה למגוון הפרעות שיכולות להשפיע באופן משמעותי על איכות חייו של הפרט. הפרעות אלה, המכונות באופן קולקטיבי הפרעות במערכת הלעיסה, יכולות להתבטא בתסמינים שונים, מכאבי לסת וקושי בלעיסה ועד לסיבוכים חמורים יותר כגון בעיות נשימה ודיבור. הבנת הפרעות אלה, סיבותיהן וטיפולים אפשריים חיונית לא רק לאנשים המושפעים ישירות אלא גם לאנשי מקצוע בתחום הבריאות המופקדים על אבחון וניהול מצבים אלה. מאמר זה נועד לספק סקירה מקיפה של הפרעות במערכת הלעיסה, להאיר את תסמיניהן, הסיבות הבסיסיות להן ואפשרויות הטיפול הזמינות, ובכך להציע תובנות יקרות ערך לשיפור בריאות הפה והלסת.

לקריאת המאמר ←
ספירולינה

איך כדאי לצרוך ספירולינה?

ספירולינה, אצת העל בעלת הגוון הכחול ירוק, הפכה לאהובה בקרב מי שמחפשים לשדרג את הבריאות שלהם. עשירה בחלבון איכותי, ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון וכלורופיל, ספירולינה מציעה שלל יתרונות בריאותיים. עם זאת, צריכתה דורשת ידע כדי למצות את מלוא הפוטנציאל שלה.

לקריאת המאמר ←

למה צריך טיפול בגשר?

בעולם רפואת השיניים, גשרים או “כתרים” מהווים אבן יסוד בטיפול אורתודונטי, ומציעים לא רק נתיב לחיוך אסתטי יותר, אלא גם פתרון לבעיות בריאות פה רבות. מדריך מקיף זה, שכותרתו “ניווט בעולם הגשרים: מדריך לטיפול בגשרים”, נועד להסיר את המסתורין מהתהליך המורכב של טיפול בגשרים, מהמושגים הבסיסיים שלו ועד לסוגים השונים הקיימים, ותהליך הטיפול עצמו. בין אם מדובר באנשים הסובלים מבעיות אורתודונטיות או באנשים שפשוט רוצים לשפר את חיוכם, טיפול בגשרים מציג פתרון רב-תכליתי ויעיל. באמצעות מדריך זה, נחקור את היתרונות הרב-גוניים של גשרים, את הבעיות האורתודונטיות שהם יכולים לפתור, ונספק תובנות לגבי מי יכול להפיק תועלת מטיפול זה, תוך הדגשת הסיבה לכך שאימוץ טיפול בגשרים יכול להיות צעד מכריע לקראת בריאות הפה משופרת ובטחון עצמי.

לקריאת המאמר ←
לחץ דם

כך נמצא מומחה ליתר לחץ דם המציע פתרונות מותאמים אישית

כשזה מגיע לניהול לחץ דם גבוה, מציאת המומחה המתאים לניהול לחץ הדם שלך היא הצעד החשוב והמשמעותי ביותר. כיום יותר מתמיד, ישנם  כל כך הרבה רופאים במגזר הציבורי והפרטי כאחד. גם אפיקי הטיפול מגוונים, בשיעורי הצלחה משתנים. שפע זה עשוי לעתים קרובות לבלבל מטופלים המחפשים אחר הפתרון היעיל ביותר למצבם. כדי לסייע לך לקבל החלטה מושכלת, חיברנו כאן מדריך קצר שיסייעו לך לבחור מומחה ליתר לחץ דם בהתאם לצרכיך האישיים שיבנה עבורך את הטיפול המתאים ביותר למצבך.

לקריאת המאמר ←

יש לכם שאלות? כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי